הכס הקדוש, מקום מושבה של הכנסייה הקתולית וביתה של מדינת הוותיקן העצמאית, נהנה מהכרה דיפלומטית מצד הרוב המכריע של מדינות העולם ומעמד צופה קבוע בארגונים בינלאומיים רבים, כולל האסיפה הכללית של האומות המאוחדות. . שגרירויות זרות של הכס הקדוש ממוקמות בעיר רומא, ובמהלך מלחמת העולם השנייה צוות השגרירויות שהוסמכו לוותיקן, התאפשר עד כמה שניתן בגבולותיה הצרים של העיר בניגוד לשגרירויות המדינה, כגון כאלו של הממלכה המאוחדת, כאשר רומא הוחזקה על ידי מעצמות הציר ובעלות הברית הגרמניות שלטו בעיר. מטעמי מרחב, מדינת הוותיקן היא אחת המדינות הבודדות על פני כדור הארץ שלא יכולות לשכן שגרירות.

עיר הוותיקן אינה חתומה על הסכם שנגן

אך פורמליות ההגירה הנלוות לחציית הגבולות מאיטליה לוותיקן ולהיפך הופכות אותה לחלק מאזור שנגן. עיר הוותיקן כמדינה נוצרה בשנת 1929 על ידי ברית לטרן, אשר העניקה לכס הקדוש סמכות זמנית ועצמאות על שטח קטן יחסית. עם זאת, זה נחשב "כלי חשוב, אם לא חיוני, של הכנסייה."

עיר הוותיקן (itta del Vaticano באיטלקית) היא עיר עצמאית בלב רומא בשליטת האפיפיור והבישופים של רומא. האפיפיור הוא ראש המדינה, [68] ומאז שהוקם הוותיקן בשנת 1860, הוא היה תלוי בתפקידו המקורי של האפיפיור כבישוף של כנסיית רומא.

עיר הוותיקן מנטה אירו משלה

מדפיסה בולים משלה, פולטת דרכונים ולוחות מספר, מנהלת מדיה ויש לה דגל והמנון משלה. דמי כניסה למוזיאון, בולים, מכירת מזכרות ותרומות מניבים הכנסות מהוותיקן. עיר הוותיקן היא לב הכנסייה הקתולית ומשמשת אתר עלייה לרגל עבור קתולים ונוצרים רבים. אתה מבקר בימי רביעי כאשר אתה יכול לראות את האפיפיור במיסה ולקבל את ברכותיו השבועיות ביום ראשון.

מטרת הביקור בוותיקן

היא לבקר באחד המקדשים הקתוליים הקדושים בעולם. בזיליקת אס תשלח צמרמורת בעמוד השדרה שלך, אבל אתה יכול לצפות שאם יהיה לך מזל להיות נוכח בוותיקן. העובדה שמיקום הבזיליקה והעובדה שהאב הקדוש משתלט על כיסא פיטר הם סיבה מספקת לטייל באולמות עוצרי הנשימה. הנה חמישה טיפים וטריקים שיעזרו לך להפיק את המרב מביקורך בבזיליקה. עיר הוותיקן נמצאת במרכז האירועים של המדינה כולה, ממש במרכז העיר, שם הכיפה היפהפייה של פטרוס הקדוש עולה מקירות האבן שמסביב ובערב מאירה את האזור כולו בפאר זהב. כיכר S, הקפלה הסיסטינית המפורסמת, הגנים המטופחים ומוזיאון הוותיקן, שניתן לחקור את כולם ביום של סיורים רגליים בוותיקן.

עיר הוותיקן היא מושבו החילוני של האפיפיור, ראש הכנסייה הקתולית העולמית. הוא מלא בהיסטוריה ויצירות אמנות מרוב הערים ברחבי העולם ומדינות רבות. הוא ממוקם בוותיקן והיא המדינה הריבונית הקטנה ביותר בעולם.

גבולות המדינה העצמאית

כהגדרתם בחוזה לטרני מיום 11 בפברואר 1929, מכילים יצירות מופת ומוסדות חיים החושפים את ההמשכיות הייחודית ותפקידה המכריע של עיר הוותיקן בתולדות האנושות. עיר הוותיקן היא עיר קדושה של קתולים כמרכז הנצרות מאז הקמת בזיליקת פטרוס הקדוש על ידי קונסטנטין במאה הרביעית ומאוחר יותר כמקום מושבו הקבוע של האפיפיור. זהו האתר הארכיאולוגי החשוב ביותר בעולם הרומי ואחד מההתייחסויות התרבותיות החשובות ביותר עבור נוצרים ולא נוצרים כאחד. כאחד המקומות הקדושים ביותר בנצרות, מדינה קטנה זו מעידה על היסטוריה של 2,000 שנה והתחייבות רוחנית אדירה.

ההיסטוריה היוקרתית שלה מסבירה את התפתחותו של אנסמבל אדריכלי ואמנותי בעל ערך יוצא דופן

בזיליקת S, גני הוותיקן, מוזיאון הוותיקן והקפלה הסיסטינית הם היפים הארכיאולוגיים של רומא שאין כמותם בפינה זו של תולדות האמנות העשירה.

מלבד בזיליקת פטרוס הקדוש

ישנן כנסיות רבות אחרות בוותיקן ששוות ביקור בסיור מאורגן. מכיוון שלחלק מהשמות הגדולים בעולם האמנות יש סיכוי לראות רבים מאותם המקומות, זו סיבה מצוינת לבקר בוותיקן. יש כל כך הרבה אמנות בוותיקן, וסיור מודרך יראה לכם את מיטב המיטב, כולל הקפלה הסיסטינית עם תקרת הפרסקו של מיכלאנג'לו, אחת מיצירות האמנות המפורסמות בעולם, קבורת ישו של קרוואג'יו והקדוש של לאונרדו. ג'רום במדבר, שעדיין לא גמור.

כשהגעתי לרומא כמבוגר תחילה

התגעגעתי לביקור בקפלה הסיסטינית כי לא היה לי מושג שמוזיאון הוותיקן סגור אחרי השעה 14 אחר הצהריים, נודע לי שיש לאנשים כרטיסים לדברים מיוחדים בוותיקן. – קברו של סנט פיטר, נקרופוליס הוותיקן, הסקאווי, קהל האפיפיור בגני הוותיקן – אך הם רצו לבקר במוזיאון באותו יום.

כשאתה מבקר בוותיקן

אתה יכול לעלות במפלס אחד לראות את האזור בו קבור האפיפיור. מעניין לבקר בקבר האפיפיור (מערת הוותיקן), שיש בו הרבה היסטוריה. איפה שאני גר, אני מבקר בבזיליקת פטרוס הקדוש, בכיכר פטרוס הקדוש ובמוזיאון הוותיקן.

סיור במוזיאון הוותיקן

הוא אחת הדרכים הטובות ביותר להפיק את המיטב מהביקור שלכם. לפני שנכנסים לכיכר פטרוס הקדוש או לוותיקן, יש לעבור את הגבול הלאומי בין איטליה לוותיקן. המשך לקרוא ותצליח, אך קודם עליך לחשוב מה לעשות כדי להימנע מפניית הכניסה.

בשנת 2011 היה המספר הכולל של אזרחי אזרח הוותיקן 594

הם כוללים 71 קרדינלים, 109 חברי המשמר השוויצרי, 51 אנשי כמורה ונזירה בין כותלי הוותיקן. קבוצת האזרחים הגדולה ביותר היא אנשי הדת המונה 307 חברים, המחזיקים בתפקידים הדיפלומטיים ביותר בעולם.