איך הכי טוב לטפל בצלקת אקנה בת כמה שנים או אפילו קצת יותר מבוגרת?

אם אתה מתמודד כרגע עם צלקת אקנה או אי פעם נאלצת להתמודד עם זה

יהיו לך הרבה שאלות. למרבה המזל, יש לנו מידע טוב על הגורמים לצלקות אקנה, מה מגדיל את הסיכון לצלקות וכיצד עדיף להרחיק צלקות מגעילות מהפנים היפות שלך. כל מי שמזמין ביקור אצל רופא העור נמצא בדרך למצוא את הטיפול הטוב ביותר האפשרי לצלקת האקנה שלו. אם יש מה להסיר בסימני אקנה, יכול להיות שאתה מפסיק לנקר בסריגה שלך.

יש להסיר צלקות אקנה עמוקות עם פילינג כימי, ואילו התחדשות עור בלייזר יכולה להיות יעילה. ניתן להתחיל בטיפול ולהיפטר מהאקנה אחת ולתמיד, אך רק פעם אחת, מכיוון שכל התפרצות חדשה עלולה להוביל לצלקת אקנה חדשה.

ניתן להשתמש באופנים שונים בהתאם לסוג צלקת האקנה

אך בסך הכל מצאנו שטיפול בלייזר הוא האפשרות היעילה ביותר עבור רוב צלקות האקנה. אם יש לך צלקות עמוקות בעגלת אגרוף שלעתים קרובות נראות כמו נקבוביות גדולות, יש צורך להופיע מחדש עמוק בפנים כדי לתת לך את התוצאות הרצויות. ניתן לשלב את שיטת הלייזר פונץ 'עם פילינג כימי, התחדשות עור בלייזר ואפילו התחדשות עמוקה והיא אופציה נהדרת לשיפור צלקות אקנה עמוקות. לאלה עם נקבוביות עמוקות יותר (שלעתים קרובות נראות כמו נקבובית גדולה), אקנה עשוי להיות גם תנאי הכרחי.

בהתאם לחומרת צלקות האקנה

ישנם כמה טיפולים יעילים שניתן לבצע ישירות בבית. טיפולי עור ללא מרשם וטיפול ביתי מסוגלים להפחית את הופעתם של צלקות אקנה. Microneedling היא אחת השיטות היעילות ביותר להילחם בצלקות אקנה בתנאי שהיא מבוצעת על ידי מומחה.

אפשרות נוספת לחולים הנלחמים בצלקות אקנה היא פילינג כימי שמסיר תאי עור פגומים ומשפר את המרקם. ניתן להשתמש בו גם בשילוב עם טיפולים אחרים לטיפול בעור כגון קרמים, קרמים ולחות.

הכריתה עלולה להשאיר צלקת כירורגית

אך דמי – הידוק השפתיים מועיל לטיפול המעקב. ישנם חולים רבים אשר מקבלים יותר צלקות ניתוח קטנות ושטוחות מאשר צלקות אקנה. לחולים קל יותר להסיר צלקות אקנה מגדלים גדולים יותר של צלקת מסוג הניתוח, כמו למשל בחלק האחורי של הראש.

פילינג לא ייפטר מהצלקת לגמרי, אבל זה יכול לעשות את ההבדל בצלקות אקנה קלות על ידי החייאת העור. לראות איש מקצוע שיכול לבצע את המיצוי בבטחה ולעזור לשמור על נקיות הנקבוביות יכול להועיל מאוד לאקנה ולצלקות אקנה.

לפני שתוכל להיפטר ביעילות מצלקת אקנה

חשוב להבין ולהגדיר את סוג האקנה איתו אתה מתמודד על מנת לקבוע איזה טיפול מתאים ביותר לעור שלך. אם אתם מחפשים דרכים להקל על הופעת צלקות האקנה ולהימנע מאקנה וצלקות בעתיד, השתמשו בטיפים אלה בכדי לשמור על עור חלק וברור.

ישנם מגוון צלקות אקנה

אך הן נוטות לחלק לשלוש קטגוריות עיקריות: חמורה, בינונית ולא חמורה. חומרת צלקת האקנה וסוג הטיפול תלוי בסוג הפצעונים, סוג האקנה, גיל האקנה והאם יש לך צלקת אקנה כלשהי או לא. צלקות אקנה נופלות בקטגוריות אקנה קשה, אקנה קל או אקנה קל עד בינוני ללא סימני פגמים.

הסוג שתקבל תלוי איך העור מגיב לתהליך הריפוי כשיש לך פצעונים או פריצות

ישנם סוגים שונים של צלקות אקנה, ויש הרבה טיפולים שונים עבורם, מה שאומר שיש דרך אחרת לטפל בהם. לרוב האנשים יש שילוב של שני סוגים של צלקות מובנות, אך כאשר אנו דנים בהן בהרחבה כאן, נפרט מעט אם מדובר בפגם – חופשי או עם איזשהו טשטוש של העור סביב הדימום עצמו, או האם יש הבדל בחומרה בין השניים.

כדי להיפטר מצלקת אקנה, נדרש שילוב של טיפולים שונים, כמו DermaSweep, Microdermabrasion וסוגים אחרים של טיפולי אקנה. עם זאת, כדי להשיג תוצאה ארוכת טווח, טיפול באקנה וצלקת, גילוח DermasSweeping וגילוח Microdermab עשויים להיות מתאימים יותר.

הטיפול יכול להימשך עד 9 חודשים

כדי לראות שינוי, על פי האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה. טיפול נוסף שיכול להאיץ את התהליך הוא מיקרו אדלינג, מכיוון שצלקות אקנה באופן טבעי פחות מורגשות עם הזמן. ישנן עדויות לכך שהדבר עוזר להפחית את עומק צלקת האקנה.

היפטרות מצלקות אקנה יכולה להיות קשה

אך אמצעי המניעה הנכונים ואפשרויות הטיפול יכולות לסייע בהסרת הצלקות הקיימות ובמניעת היווצרותן של חדשות. אם אתה קורבן לצלקת אקנה, אינך צריך לחיות עם פגמי העבר. ההחלטה אם להמשיך בטיפול או לא היא החלטה קשה, וייתכן מאוד שהיא שווה את זה בסופו של דבר.