תרומה היא מתנה לצדקה, סיוע הומניטרי או לטובת המטרה לשפר את חייהם של אנשים שהמזל אינו שפר עליהם. תרומה עשויה ללבוש צורות שונות, כולל כסף, נדבות, שירותים או סחורות כגון ביגוד, צעצועים, מזון או כלי רכב. בנוסף לכך, תרומה עשויה לספק צרכים רפואיים כגון דם או איברים להשתלה. תרומה לנזקקים הינה מסורת יהודית נפלאה, שמזכירה לנו את החשיבות של לכידות קהילתית, מצוות העזרה לחלש ועוד.

חמש סיבות למה כדאי לכם לתת תרומה לנזקקים

תרומה למטרות שאכפת לכם מהן לא רק מועילה לארגוני הצדקה עצמם, היא יכולה להיות מתגמלת מאוד גם עבורכם. מיליוני אנשים נותנים צדקה על בסיס קבוע, כדי לתמוך במטרות שהם מאמינים בהם, כמו גם על ההשפעה החיובית שיש לזה על חייהם שלהם. אז למה נתינה לצדקה כל כך משמחת? בדקנו מקרוב חמש סיבות מדוע כדאי גם לכם לתרום לנזקקים:

  1. תרגישו טוב יותר – תרומה לנזקקים תספק לכם את תחושת ההישגיות ואת ההרגשה הטובה שאתם עוזרים למי שהמזל לא האיר לו פנים
  2. תרומה לנזקקים מחזקת את האמונות שלכם- באמצעות תרומה לנזקקים אתם בעצם שמים כסף או כל מצרך חיוני, כדוגמה לתכונות האישיות שלכם וטוב ליבכם.
  3. זאת מצווה- מתן צדקה נחשבת לאחת המצוות החשובות ביותר בעצם בכל דת. ומאפשרת לכם בו זמנית לחזק את הקהילה לה אתם משתייכים.
  4. הנתינה משפיעה יותר מאי פעם – אנשים רבים מודאגים מכך שהתרומות שלהם לצדקה עשויות להיות מופחתות על ידי מס או עלויות מנהליות, ולמנוע את מלוא הסכום להגיע לאנשים או למטרות שהם באמת רוצים לעזור. למרבה המזל כיום ישנם דרכים רבות להפיק את המרב מכל תרומה לצדקה. בזכות מערכות שקופות של תרומות לנזקקים, שמאפשרות לכם לדעת בדיוק לאן כל שקל מגיע.
  5. מתן צדקה מציג לילדיכם את חשיבות הנדיבות- שיתוף חוויית התרומה לצדקה עם ילדיכם מראה להם מגיל צעיר שהם יכולים לעשות שינויים חיוביים בעולם. ילדים מטבע הדברים אוהבים לעזור לאחרים, ולכן טיפוח הנדיבות המולדת שלהם פירושו כנראה שהם גדלים עם הערכה גדולה יותר של מה שיש להם, וימשיכו לתמוך בצדקה בשנים הבאות. כך בעצם אתם גם מספקים מעשה ללימוד ערכים, וגם משמשים דוגמה חיה להתנהגות מוסרית

תרומה לנזקקים של ריהוט

אחד הדברים שכל אחד זקוק לו לאחר אוכל וקורת גג הוא ריהוט. תרומת ריהוט שכבר אינכם צריכים ויכול לעשות שינוי משמעותי בחייהם של נזקקים. שכמונו זקוקים למיטות, ארונות, שידות, כיסאות, שולחנות, גופי תאורה ועוד. בנוסף לכך ניתן לתרום מכשירים ביתיים שונים כגון מכונות כביסה, מדיחים, מפזרי חום וכל מכשיר חיוני אחר שעולה בראשכם.

תרומה לנזקקים של כסף

כסף הוא אולי סמל ליכולת קנייה אך הוא גם מוצר הישרדות בסיסי, אשר מאפשר לאנשים רבים גישה לשירותים ומצרכים חיוניים. אך מה עושים אנשים נזקקים שאין בהישג ידם להשיג מספיק כסף, על מנת לתמוך בחיים שלהם ושל משפחותיהם. על כן קיימת תרומת כסף, שמאפשרת לכם לספק את המצרך החיוני. שיפתח אינספור דלתות לשירותים ומוצרים חיוניים שאותם נזקקים אינם יכולים להרשות לעצמם.

מאיר פנים

מאיר פנים מפעל חיים, אשר דרכו ניתן לבצע תרומה לנזקקים מזמין אתכם לקחת חלק בפעילות של צדקה וטוב.